Uzmanlık Alanları

Tedaviler

Gelişmiş sağlık teknolojileri ile daha hızlı, daha konforlu ve daha başarılı sonuçlar.

Beyin Tümörleri

Beynin kendi hücrelerinin kontrolsüz artışı veya başka organlardan sıçraması (metastaz) olarak genel anlamda ikiye ayırabiliriz.

Omurilik Tümörleri

Vertebranın (omur) kendi veya metstaz tümörleri ve omurilik tümörleri olarak genel bir ayrıma gidebiliriz.

Hidrosefali

Toplumda beyinde sıvı toplanması olarak bilinen bir hastalıktır. Bos yapımının artışı, emiliminin bozulması veya dolaşımının....

Anevrizma

Aslında herkesin potansiyel hasta grubunda olduğu bir durumdur. Ancak tespiti genellikle kanama sonrası koyulduğu için -ben de dahil- böyle bir probleme sahip olduğunu bilemez.

Myelomeningosel

Yeni doğanlarda rastlanan ve omurilik yapısının tam oluşmaması bunun sonucu bazı sinir dokularının dışarıya açılmasıdır. Bu çocuklarımızda nörolojik bozukluk çok sık olmaktadır.

Epilepsi

Epilepsi (sara) aslında nöroloji dr tarafından takip edilen bir süreçtir. Ancak ilaca dirençli hastalarda beyin cerrahi müdahele edebilir. Güncel bir uygulama NVS(pil)
uygulamasıdır.

Bel Fıtığı

Hayatı bazen zindan edebilecek kadar insanları rahatsız eden bir durum. Kilo fazlalığı, hareketsizlik, bel kaslarının güçsüz olması...

Boyun Fıtığı

Kollarda ağrı, güçsüzlük, felçler, uyuşma yanma ile ortaya çıkar. Temel oluş mekanizma bel fıtığı ile aynıdır.

Omurga Darlığı

Yaşla birlikte bazen omurilik kemik yapım - yıkımı ve dejenerasyon sonucu omuriliğin içinde bulunduğu kanal daralabilir.

Bel Kayması

Genellikle kadınlarda sebebi belli olmayan bir şekilde omurganın diğer omur üzerinde kayması sonucu omuriliği sıkıştırması ile ortaya çıkar.

Omurga Kırıkları

Vertebral segmentin tüm düzeylerinde travma sonucu omur kırığı, omurilik hasarı ve omur kayması gelişebilir.

Bel Ağrısı

Kronik bel ağrısı dışında beli ağrımamış veya ağrımayacak insan yoktu. Tüm vücudun yükünün aktarıldığı için güçlü ve...

Beyin Pili

Beyin pili, vücut hareketinden sorumlu beyin bölgelerine elektrik sinyalleri gönderen bir cihaz yerleştirmek için yapılan ameliyattır.

Endovasküler Cerrahi

Aort kalpten çıkan ve vücudun tüm atardamar ağının kaynak aldığı ana arterdir. Aort anevrizması ise, vücudun en büyük atardamarı olan...