Şerhan Sağlar

Canıma can katan canım Doktorum elleriniz dert görmesin Herşey için çok teşekkür

Hatice YARDIMCI

Yoğun bir şekilde ve sürekli boyun ve sırt ağrılarım vardı. Ellerimde ve ayaklarımda uyuşmalar vardı. Ağrılarımdan dolayı hareketlerimde kısıtlanmıştı. Yakın çevremin Doç. Dr. Rıdvan AÇIKALIN önerisiyle muayene olmak için Doktor Rıdvan beye gittim. Dr. Rıdvan bey muayene ve MR kontrollerinden sonra, boyun fıtığı olduğumu ve ameliyat olmam gerektiğini söyledi. 24/05/2017 tarihine ameliyat günü verdi ve aynı tarihte boyun fıtığı ameliyatımı yaptı. 2 gün hastanede yatışım oldu sonra taburcu oldum. Şimdi çok rahatım ağrılarımdan eser kalmadı. Ellerimde ve ayaklarımda oluşan uyuşmalar geçti eski sağlığıma kavuştum. Kendisine ilgisinden dolayı çok teşekkür ederim

Gülcan Topaluğurlu

Kızkardeşim Aslı Topaluğurlu'yu  Adana'da çok sayıda beyin cerrahı muayene etti hiçkimse kızkardeşimin beyin tümörü ameliyatını üstlenmedi. Beynindeki tümör çok tehlikeli bir yerde her an ölebilir dediler ameliyat olursa masada kalır dediler. Sayın Rıdvan Açıkalın muayene etti oda aynı şeyleri söyledi kimsenin cesaret edemediği bu ameliyatı başarılı bir şekilde yaptı. Muayene eden birçok profosör Adana'da böyle bir ameliyatı yapacak bir beyin cerrahı yok dediler Sayın Rıdvan Hocanın önünde eğilmelerini tavsiye ederim Allah ondan binlerce defa razı olsun kardeşimin hayatını ona borçluyuz” 

Hakan Çomu

Ben Hakan Çomu. 55 yaşındayım. Bundan 5 yıl önce Dr Rıdvan Açıkalın a bel fıtığı ameliyatı olmamla hayatıma yeniden döndüm. Ameliyat olmadan son 3 yılım kabus gibiydi. Bel bacak ağrıları, kitlenmeler, yürüyüşte zorlanmalar yüzünden çok zor zamanlar geçirdim. Ama ameliyatı olduğum günün ertesi bu kadar beklediğime pişman oldum. Ameliyatım çok iyi geçti ve ertesi gün evime taburcu olmamla birlikte hızla iyileştim. Şu anda gayet sağlıklıyım ve sevgili doktorum Rıdvan Bey sayesinde. Ona burdan tekrar teşekkürlerimi sunuyorum.

Hakan çelik

Boyun fıtığı nedeniyle sağ kolumu kullanamıyordum . Bir çok tedavi denedim ağrım bir türlü geçmedi . Kolum felç olduğunda Dr Rıdvan Açıkalın’a gittim . Ameliyat kararı alındı. Çok tereddüt ettim ama sonunda oldum . Şimdi yeniden doğmuş gibiyim . Elimi eskisi gibi kullanıyorum . Hocamın eline sağlık. Düşünmeden gidin.1 gün sonra hayatıma döndüm.

Aynur Aleverkek

Rıdvan Bey'e bir tanıdığımızın vesile olması ile gittik. Yazlıkta düştüğüm için bel ağrılarım vardı. 62 yaşındayım. Önceki gittiğim hekimler evde dinlenmemi önermişler ama 6 ayı geçkin süredir dinlenmeme rağmen ağrılarım gitgide artmaya başlamıştı. Günde 13 adet ağrı kesici kullanıyordum. Hocamız tüm sıcakkanlılığı ile bizi karşıladı ve durumumu bana iyice anlattı. Ameliyat önerdi. Bizde onun dediklerini harfiyen uyguladık. Ameliyat'tan bir gün sonra ayağa kalktım. 3 gün sonra hocamız tamamen her şeyi yapabileceğimi söyledi. Şuan 1 ay oldu ameliyat olalı, tüm ağrılarımdan kurtuldum. Önce hocamızın sonra kendi çabamla daha da iyi olacağım. Eline Sağlık Rıdvan oğlum

Görüşlerinizi Belirtin